Y14740R08000B0W
Vishay Precision Group
Y14740R08000B0W
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y14740R08000B0W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y14740R08000B0W
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 0.08 OHM 0.1% 4W 3637
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±15ppm/°C
Supplier Device Package:3637
Size / Dimension:0.360" L x 0.370" W (9.14mm x 9.40mm)
Series:CSM3637P
Resistance:80 mOhms
Power (Watts):4W
Packaging:Tray
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-65°C ~ 170°C
Height - Seated (Max):0.060" (1.52mm)
Features:Current Sense, Moisture Resistant
Failure Rate:-
Detailed Description:80 mOhms ±0.1% 4W Chip Resistor Nonstandard Current Sense, Moisture Resistant Metal Foil