Y1455100R000A9R
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y1455100R000A9R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y1455100R000A9R
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES SMD 100 OHM 0.05% 1/5W 1506
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.05%
Temperature Coefficient:±2ppm/°C
Supplier Device Package:1506
Size / Dimension:0.150" L x 0.062" W (3.81mm x 1.57mm)
Series:VSM
Resistance:100 Ohms
Power (Watts):0.2W, 1/5W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:Nonstandard
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:24 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:100 Ohms ±0.05% 0.2W, 1/5W Chip Resistor Nonstandard Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil