Y14535K11000F9L
Vishay Precision Group
Y14535K11000F9L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y14535K11000F9L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y14535K11000F9L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 5.11K OHM 0.6W 1% RADIAL
(In US Dollars)
2500 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Series:Z
Resistance:5.11 kOhms
Power (Watts):0.6W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:23 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.336" (8.53mm)
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:5.11 kOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil