Y14423K24000T0L
Buy Y14423K24000T0L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y14423K24000T0L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 3.24K OHM 1/2W 0.01% RADIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.01%
Temperature Coefficient:±2ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.295" L x 0.098" W (7.50mm x 2.50mm)
Series:RS92N
Resistance:3.24 kOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Height - Seated (Max):0.315" (8.00mm)
Features:Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:3.24 kOhms ±0.01% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Radial Non-Inductive Metal Foil