Y144233K3260T0L
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y144233K3260T0L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y144233K3260T0L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 33.326KOHM 1/2W 0.01% RADIAL
(In US Dollars)
2500 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.01%
Temperature Coefficient:±2ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.295" L x 0.098" W (7.50mm x 2.50mm)
Series:RS92N
Resistance:33.326 kOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.315" (8.00mm)
Features:Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:33.326 kOhms ±0.01% 0.5W, 1/2W Through Hole Resistor Radial Non-Inductive Metal Foil