Y112121K5000T0R
Vishay Precision Group
Y112121K5000T0R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y112121K5000T0R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y112121K5000T0R
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES SMD 21.5K OHM 0.16W 2512
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
Data sheet
Tolerance:±0.01%
Temperature Coefficient:±2ppm/°C
Supplier Device Package:SMD, Stand Off
Size / Dimension:0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Series:SMR1D
Resistance:21.5 kOhms
Power (Watts):0.16W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2512 J-Lead
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Height - Seated (Max):0.110" (2.79mm)
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Failure Rate:-
Detailed Description:21.5 kOhms ±0.01% 0.16W Chip Resistor 2512 J-Lead Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding Metal Foil