Y112112R7000A0L
Vishay Precision Group
Y112112R7000A0L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y112112R7000A0L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y112112R7000A0L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES SMD 12.7 OHM 1/4W 2512
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
Data sheet
Tolerance:±0.05%
Temperature Coefficient:±2ppm/°C
Supplier Device Package:SMD, Stand Off
Size / Dimension:0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Series:SMR1D
Resistance:12.7 Ohms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Bulk
Package / Case:2512 J-Lead
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Height - Seated (Max):0.110" (2.79mm)
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
Failure Rate:-
Detailed Description:12.7 Ohms ±0.05% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 2512 J-Lead Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding Metal Foil