Y09421R90000B9L
Buy Y09421R90000B9L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y09421R90000B9L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 1.9 OHM 2W .1% RADIAL
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±2ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:1.240" L x 0.177" W (31.50mm x 4.50mm)
Series:VCS232
Resistance:1.9 Ohms
Power (Watts):2W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial - 4 Leads
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:4
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.512" (13.00mm)
Features:Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:1.9 Ohms ±0.1% 2W Through Hole Resistor Radial - 4 Leads Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil