Y08759K10000T0L
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y08759K10000T0L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y08759K10000T0L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 9.1K OHM .3W .01% RADIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.01%
Temperature Coefficient:±2ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.228" L x 0.087" W (5.80mm x 2.20mm)
Series:VSH
Resistance:9.1 kOhms
Power (Watts):0.3W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Height - Seated (Max):0.256" (6.50mm)
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:9.1 kOhms ±0.01% 0.3W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil