Y0795100R000Q0W
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y0795100R000Q0W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y0795100R000Q0W
Manufacturer Vishay Precision Group
Description HTHG0805 100R00 0.02% W
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.02%
Temperature Coefficient:±3ppm/°C
Supplier Device Package:0805
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.24mm)
Series:HTHG
Resistance:100 Ohms
Power (Watts):0.02W
Packaging:Tray
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 220°C
Number of Terminations:2
Manufacturer Standard Lead Time:21 Weeks
Height - Seated (Max):0.023" (0.58mm)
Features:Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:100 Ohms ±0.02% 0.02W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Non-Inductive Metal Foil