Y0794100R000F0W
Buy Y0794100R000F0W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y0794100R000F0W
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES SMD 100 OHM 1% 0.0125W 0603
(In US Dollars)
2500 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±3ppm/°C
Supplier Device Package:0603
Size / Dimension:0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Series:HTHG
Resistance:100 Ohms
Power (Watts):0.0125W
Packaging:Tray
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 220°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:21 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.023" (0.58mm)
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:100 Ohms ±1% 0.0125W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil