Y079336K5000F0L
Buy Y079336K5000F0L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y079336K5000F0L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 36.5K OHM 0.6W 1% RADIAL
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±2ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.300" L x 0.098" W (7.62mm x 2.50mm)
Series:RCK
Resistance:36.5 kOhms
Power (Watts):0.6W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):0.336" (8.53mm)
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:36.5 kOhms ±1% 0.6W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil