Y079333K2000B9L
Buy Y079333K2000B9L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y079333K2000B9L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 33.2K OHM 0.1% 0.6W RADIAL
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±2ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.300" L x 0.098" W (7.62mm x 2.50mm)
Series:RCK
Resistance:33.2 kOhms
Power (Watts):0.6W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Height - Seated (Max):0.336" (8.53mm)
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:33.2 kOhms ±0.1% 0.6W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil