Y0789953R000F9L
Buy Y0789953R000F9L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y0789953R000F9L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 953 OHM 0.3W 1% RADIAL
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±8ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Series:VSR
Resistance:953 Ohms
Power (Watts):0.3W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.336" (8.53mm)
Features:Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:953 Ohms ±1% 0.3W Through Hole Resistor Radial Non-Inductive Metal Foil