Y0789127K074A9L
Buy Y0789127K074A9L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y0789127K074A9L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 127.074K OHM 1/4W 0.05% RAD
Data sheet
Tolerance:±0.05%
Temperature Coefficient:±8ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Series:VSR
Resistance:127.074 kOhms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.336" (8.53mm)
Features:Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:127.074 kOhms ±0.05% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Radial Non-Inductive Metal Foil