Y078910R0010A9L
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y078910R0010A9L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y078910R0010A9L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 10.001 OHM 0.3W 0.05% RADIAL
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.05%
Temperature Coefficient:±8ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Series:VSR
Resistance:10.001 Ohms
Power (Watts):0.3W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.336" (8.53mm)
Features:Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:10.001 Ohms ±0.05% 0.3W Through Hole Resistor Radial Non-Inductive Metal Foil