Y0771200K000B0L
Buy Y0771200K000B0L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y0771200K000B0L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 200K OHM 1W 0.1% RADIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±2ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.575" L x 0.138" W (14.61mm x 3.50mm)
Series:RCK
Resistance:200 kOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Height - Seated (Max):0.413" (10.49mm)
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:200 kOhms ±0.1% 1W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil