Y07065K10000B9L
Buy Y07065K10000B9L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y07065K10000B9L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 5.1K OHM 0.1% 0.4W RADIAL
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.250" L x 0.080" W (6.35mm x 2.03mm)
Series:VAR
Resistance:5.1 kOhms
Power (Watts):0.4W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Height - Seated (Max):0.310" (7.87mm)
Features:Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:5.1 kOhms ±0.1% 0.4W Through Hole Resistor Radial Non-Inductive Metal Foil