Y070628R8000Q9L
Vishay Precision Group
Y070628R8000Q9L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y070628R8000Q9L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y070628R8000Q9L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 28.8 OHM .4W .02% RADIAL
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.02%
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.250" L x 0.080" W (6.35mm x 2.03mm)
Series:VAR
Resistance:28.8 Ohms
Power (Watts):0.4W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.310" (7.87mm)
Features:Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:28.8 Ohms ±0.02% 0.4W Through Hole Resistor Radial Non-Inductive Metal Foil