Y0104100R000V0L
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y0104100R000V0L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y0104100R000V0L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 100 OHM 1W 0.005% AXIAL
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.005%
Temperature Coefficient:±2ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.500" Dia x 1.000" L (12.70mm x 25.40mm)
Series:H
Resistance:100 Ohms
Power (Watts):1W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:21 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:100 Ohms ±0.005% 1W Through Hole Resistor Axial Non-Inductive Metal Foil