Y00892K12170VR23R
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y00892K12170VR23R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y00892K12170VR23R
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 2.1217K OHM 0.005% 0.6W RAD
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.005%
Temperature Coefficient:-
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Series:RNC90Y
Resistance:2.1217 kOhms
Power (Watts):0.6W
Packaging:Strip
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Number of Terminations:2
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Height - Seated (Max):0.336" (8.53mm)
Features:Non-Inductive
Failure Rate:R (0.01%)
Detailed Description:2.1217 kOhms ±0.005% 0.6W Through Hole Resistor Radial Non-Inductive Metal Foil