Y0078111R100B9L
Vishay Precision Group
Y0078111R100B9L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y0078111R100B9L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y0078111R100B9L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 111.1 OHM .3W .1% RADIAL
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:0.0ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Series:VHP100
Resistance:111.1 Ohms
Power (Watts):0.3W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:21 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.450" (11.43mm)
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:111.1 Ohms ±0.1% 0.3W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil