Y0078101R953V9L
Vishay Precision Group
Y0078101R953V9L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y0078101R953V9L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y0078101R953V9L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 101.953 OHM 0.3W 0.005% RAD
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.005%
Temperature Coefficient:0.0ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.415" L x 0.162" W (10.54mm x 4.11mm)
Series:VHP100
Resistance:101.953 Ohms
Power (Watts):0.3W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:21 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.450" (11.43mm)
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:101.953 Ohms ±0.005% 0.3W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil