Y00778R66000B9L
Buy Y00778R66000B9L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y00778R66000B9L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 8.66 OHM 0.6W 0.1% RADIAL
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±2ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.435" L x 0.185" W (11.05mm x 4.70mm)
Series:VH
Resistance:8.66 Ohms
Power (Watts):0.6W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:21 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.430" (10.92mm)
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:8.66 Ohms ±0.1% 0.6W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil