Y007550K0000B0L
Buy Y007550K0000B0L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y007550K0000B0L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 50K OHM 0.3W 0.1% RADIAL
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±8ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Series:VSR
Resistance:50 kOhms
Power (Watts):0.3W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Height - Seated (Max):0.336" (8.53mm)
Features:Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:50 kOhms ±0.1% 0.3W Through Hole Resistor Radial Non-Inductive Metal Foil