Y0062500R000A0L
Vishay Precision Group
Y0062500R000A0L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y0062500R000A0L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y0062500R000A0L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 500 OHM 0.6W 0.05% RADIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
Data sheet
Tolerance:±0.05%
Temperature Coefficient:±1ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Series:S
Resistance:500 Ohms
Power (Watts):0.6W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Height - Seated (Max):0.336" (8.53mm)
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:500 Ohms ±0.05% 0.6W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil