Y00621K09090V0L
Vishay Precision Group
Y00621K09090V0L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y00621K09090V0L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y00621K09090V0L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 1.0909K OHM 0.6W 0.005% RAD
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.005%
Temperature Coefficient:±1ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Series:S
Resistance:1.0909 kOhms
Power (Watts):0.6W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Height - Seated (Max):0.336" (8.53mm)
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:1.0909 kOhms ±0.005% 0.6W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil