Y005899K9750T19L
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y005899K9750T19L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y005899K9750T19L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 99.975K OHM 0.01% 0.3W AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.01%
Temperature Coefficient:±8ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.120" Dia x 0.270" L (3.05mm x 6.86mm)
Series:VTA
Resistance:99.975 kOhms
Power (Watts):0.3W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:99.975 kOhms ±0.01% 0.3W Through Hole Resistor Axial Non-Inductive Metal Foil