Y005823K3130T0L
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y005823K3130T0L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y005823K3130T0L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 23.313K OHM 0.3W 0.01% AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.01%
Temperature Coefficient:±8ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.260" Dia x 0.500" L (6.60mm x 12.70mm)
Series:VTA
Resistance:23.313 kOhms
Power (Watts):0.3W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:23.313 kOhms ±0.01% 0.3W Through Hole Resistor Axial Non-Inductive Metal Foil