Y00285R26300B0L
Buy Y00285R26300B0L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y00285R26300B0L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 5.263 OHM 1W 0.1% AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±12ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.375" Dia x 1.000" L (9.53mm x 25.40mm)
Series:VTA
Resistance:5.263 Ohms
Power (Watts):1W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:5.263 Ohms ±0.1% 1W Through Hole Resistor Axial Non-Inductive Metal Foil