Y0015100R000T19L
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y0015100R000T19L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y0015100R000T19L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 100 OHM 1/4W 0.01% AXIAL
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.01%
Temperature Coefficient:±8ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.160" Dia x 0.375" L (4.06mm x 9.53mm)
Series:VMTB60
Resistance:100 Ohms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):-
Features:Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:100 Ohms ±0.01% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Axial Non-Inductive Metal Foil