Y00149K19540A0L
Buy Y00149K19540A0L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y00149K19540A0L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 9.1954K OHM 1/5W 0.05% AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.05%
Temperature Coefficient:±8ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.120" Dia x 0.270" L (3.05mm x 6.86mm)
Series:VMTA55
Resistance:9.1954 kOhms
Power (Watts):0.2W, 1/5W
Packaging:Bulk
Package / Case:Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Height - Seated (Max):-
Features:Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:9.1954 kOhms ±0.05% 0.2W, 1/5W Through Hole Resistor Axial Non-Inductive Metal Foil