XZFAMYK10A
SunLED
XZFAMYK10A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy XZFAMYK10A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. XZFAMYK10A
Manufacturer SunLED
Description DISPLAY 0.4" 1DIGIT YLW CA SMD
(In US Dollars)
400 pcs
Data sheet
Wavelength - Peak:590nm
Voltage - Forward (Vf) (Typ):1.95V
Size / Dimension:0.748" H x 0.366" W x 0.148" D (19.00mm x 9.30mm x 3.75mm)
Series:-
Power Dissipation (Max):75mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:16-SMD, No Lead
Number of Characters:1
Moisture Sensitivity Level (MSL):2A (4 Weeks)
Millicandela Rating:12mcd
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Display Type:14-Segment, Alphanumeric
Digit/Alpha Size:0.40" (10.16mm)
Detailed Description:Character LED Display Module Yellow 14-Segment, Alphanumeric 1 Character Common Anode 1.95V 10mA 0.748" H x 0.366" W x 0.148" D (19.00mm x 9.30mm x 3.75mm) 16-SMD, No Lead
Current - Test:10mA