XRCPB30M000F3M00R0
Murata Electronics
XRCPB30M000F3M00R0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy XRCPB30M000F3M00R0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. XRCPB30M000F3M00R0
Manufacturer Murata Electronics
Description CRYSTAL 30.0000MHZ 6PF SMD
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Series:XRCPB
Ratings:-
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Other Names:490-13447-1
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Load Capacitance:6pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.020" (0.50mm)
Frequency Tolerance:±30ppm
Frequency Stability:±40ppm
Frequency:30MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohms
Detailed Description:30MHz ±30ppm Crystal 6pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead