XRCHA24M000F0A01R0
Murata Electronics
XRCHA24M000F0A01R0
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy XRCHA24M000F0A01R0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. XRCHA24M000F0A01R0
Manufacturer Murata Electronics
Description CRYSTAL 24.0000MHZ 8PF SMD
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs50 pcs
100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Series:XRCHA
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:2-SMD, No Lead
Other Names:490-9652-6
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Operating Mode:Fundamental
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:11 Weeks
Load Capacitance:8pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.032" (0.80mm)
Frequency Tolerance:±100ppm
Frequency Stability:±100ppm
Frequency:24MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohms
Detailed Description:24MHz ±100ppm Crystal 8pF 80 Ohms 2-SMD, No Lead