XRA1405IL24TR-F
MaxLinear
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy XRA1405IL24TR-F with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. XRA1405IL24TR-F
Manufacturer MaxLinear
Description XRA1405 Series 26 MHz 3.6 V 2.4 mA 16 -Bit I/O Surface Mount I2C-Bus QFN-24
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 21060 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:1.65 V ~ 3.6 V
Series:-
Output Type:Open Drain
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Number of I/O:16
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Interrupt Output:Yes
Interface:SPI
Features:-
Detailed Description:I/O Expander 16 SPI 26MHz
Current - Output Source/Sink:-
Clock Frequency:26MHz