XNCLH24M576THJA1P0
Murata Electronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy XNCLH24M576THJA1P0 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. XNCLH24M576THJA1P0
Manufacturer Murata Electronics
Description 24.576 MHZ CRYSTAL OSCILLATOR 0.
(In US Dollars)
2000 pcs
Data sheet
Voltage - Supply:3V
Type:TCXO
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Series:XNCLH
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:8-SMD, No Lead
Output:Clipped Sine Wave
Other Names:490-18048-2
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.059" (1.50mm)
Function:-
Frequency Stability:±0.2ppm
Frequency:24.576MHz
Detailed Description:24.576MHz TCXO Clipped Sine Wave Oscillator 3V 8-SMD, No Lead
Current - Supply (Max):2.6mA