XLP735099.144000I
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy XLP735099.144000I with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy XLP735099.144000I with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | XLP735099.144000I |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | OSC XO 99.144MHZ LVPECL SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.3V |
|---|---|
| Type: | XO (Standard) |
| Size / Dimension: | 0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm) |
| Series: | XPRESSO™ FXO-PC73 |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Strip |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Output: | LVPECL |
| Other Names: | FXO-PC735R-99.144 FXO-PC735R-99.144-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.055" (1.40mm) |
| Function: | Enable/Disable |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Frequency: | 99.144MHz |
| Detailed Description: | 99.144MHz XO (Standard) LVPECL Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead |
| Current - Supply (Max): | 120mA |
| Current - Supply (Disable) (Max): | - |
| Base Resonator: | Crystal |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply XLP735099.144000I, use the request quote form to request XLP735099.144000I pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number XLP735099.144000I.The price and lead time for XLP735099.144000I depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# XLP735099.144000I.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
