XLH738015.360000X
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy XLH738015.360000X with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy XLH738015.360000X with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | XLH738015.360000X |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | OSCILLATOR XO 15.36MHZ HCMOS SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.418 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.3V |
|---|---|
| Type: | XO (Standard) |
| Size / Dimension: | 0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm) |
| Series: | XPRESSO™ FXO-HC73 |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Strip |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Output: | HCMOS |
| Other Names: | 768-15.36-13 FXO-HC738-15.36 FXO-HC738-15.36-ND |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.055" (1.40mm) |
| Function: | Enable/Disable |
| Frequency Stability: | ±20ppm |
| Frequency: | 15.36MHz |
| Detailed Description: | 15.36MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead |
| Current - Supply (Max): | 32mA |
| Current - Supply (Disable) (Max): | - |
| Base Resonator: | Crystal |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply XLH738015.360000X, use the request quote form to request XLH738015.360000X pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number XLH738015.360000X.The price and lead time for XLH738015.360000X depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# XLH738015.360000X.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
