XLH736171.797700X
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy XLH736171.797700X with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy XLH736171.797700X with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | XLH736171.797700X |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | OSC XO 171.7977MHZ HCMOS SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.3V |
|---|---|
| Type: | XO (Standard) |
| Size / Dimension: | 0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm) |
| Series: | XPRESSO™ FXO-HC73 |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Strip |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Output: | HCMOS |
| Other Names: | FXO-HC736-171.7977 FXO-HC736-171.7977-ND |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 70°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.055" (1.40mm) |
| Function: | Enable/Disable |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Frequency: | 171.7977MHz |
| Detailed Description: | 171.7977MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead |
| Current - Supply (Max): | 55mA |
| Current - Supply (Disable) (Max): | - |
| Base Resonator: | Crystal |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply XLH736171.797700X, use the request quote form to request XLH736171.797700X pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number XLH736171.797700X.The price and lead time for XLH736171.797700X depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# XLH736171.797700X.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
