XLH736029.491200I
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy XLH736029.491200I with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy XLH736029.491200I with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | XLH736029.491200I |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | OSC XO 29.4912MHZ HCMOS SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 50 pcs | 100 pcs | 500 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.14 | $1.012 | $0.946 | $0.836 | $0.792 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.3V |
|---|---|
| Type: | XO (Standard) |
| Size / Dimension: | 0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm) |
| Series: | XPRESSO™ FXO-HC73 |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Strip |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Output: | HCMOS |
| Other Names: | 631-1333 631-1333-1 631-1333-1-ND FXO-HC736R-29.4912-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.055" (1.40mm) |
| Function: | Enable/Disable |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Frequency: | 29.4912MHz |
| Detailed Description: | 29.4912MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead |
| Current - Supply (Max): | 35mA |
| Current - Supply (Disable) (Max): | - |
| Base Resonator: | Crystal |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply XLH736029.491200I, use the request quote form to request XLH736029.491200I pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number XLH736029.491200I.The price and lead time for XLH736029.491200I depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# XLH736029.491200I.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
