XLH735059.941610I
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy XLH735059.941610I with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy XLH735059.941610I with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | XLH735059.941610I |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | OSC XO 59.94161MHZ HCMOS SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 50 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.69 | $1.613 | $1.575 | $1.35 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.3V |
|---|---|
| Type: | XO (Standard) |
| Size / Dimension: | 0.295" L x 0.205" W (7.50mm x 5.20mm) |
| Series: | XPRESSO™ FXO-HC73 |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Strip |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Output: | HCMOS |
| Other Names: | 768-59.94161-9 FXO-HC735R-59.94161 FXO-HC735R-59.94161-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.055" (1.40mm) |
| Function: | Enable/Disable |
| Frequency Stability: | ±50ppm |
| Frequency: | 59.94161MHz |
| Detailed Description: | 59.94161MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead |
| Current - Supply (Max): | 47mA |
| Current - Supply (Disable) (Max): | - |
| Base Resonator: | Crystal |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply XLH735059.941610I, use the request quote form to request XLH735059.941610I pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number XLH735059.941610I.The price and lead time for XLH735059.941610I depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# XLH735059.941610I.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
