XLH536048.000JS4I
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy XLH536048.000JS4I with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy XLH536048.000JS4I with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | XLH536048.000JS4I |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | OSC 48MHZ SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.66 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.3V |
|---|---|
| Type: | XO (Standard) |
| Size / Dimension: | 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm) |
| Series: | XLH |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Output: | HCMOS |
| Other Names: | 800-2844-5 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.047" (1.20mm) |
| Function: | Enable/Disable |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Frequency: | 48MHz |
| Detailed Description: | 48MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead |
| Current - Supply (Max): | 55mA |
| Current - Supply (Disable) (Max): | - |
| Base Resonator: | Crystal |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply XLH536048.000JS4I, use the request quote form to request XLH536048.000JS4I pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number XLH536048.000JS4I.The price and lead time for XLH536048.000JS4I depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# XLH536048.000JS4I.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

