XLH536014.318180I
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy XLH536014.318180I with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy XLH536014.318180I with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | XLH536014.318180I |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | OSC XO 14.31818MHZ HCMOS SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 50 pcs | ||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.14 | $1.012 | $0.946 | |||
| 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | |||
| $0.836 | $0.792 | $0.66 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.3V |
|---|---|
| Type: | XO (Standard) |
| Size / Dimension: | 0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm) |
| Series: | XPRESSO™ FXO-HC53 |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Strip |
| Package / Case: | 4-SMD, No Lead |
| Output: | HCMOS |
| Other Names: | 631-1149 631-1149-1 631-1149-1-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.055" (1.40mm) |
| Function: | Enable/Disable |
| Frequency Stability: | ±25ppm |
| Frequency: | 14.31818MHz |
| Detailed Description: | 14.31818MHz XO (Standard) HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead |
| Current - Supply (Max): | 32mA |
| Current - Supply (Disable) (Max): | - |
| Base Resonator: | Crystal |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply XLH536014.318180I, use the request quote form to request XLH536014.318180I pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number XLH536014.318180I.The price and lead time for XLH536014.318180I depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# XLH536014.318180I.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
