XLFBB20W
SunLED
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy XLFBB20W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy XLFBB20W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | XLFBB20W |
|---|---|
| Manufacturer | SunLED |
| Description | LED BLUE CLEAR 5M OVAL T/H |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.291 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength - Peak: | 465nm |
|---|---|
| Wavelength - Dominant: | 470nm |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.3V |
| Viewing Angle: | 70°, 30° |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | - |
| Series: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | Radial |
| Millicandela Rating: | 2190mcd |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lens Transparency: | Clear |
| Lens Style/Size: | Oval with Domed Top, 5.20mm x 3.80mm |
| Lens Color: | Colorless |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height (Max): | 8.50mm |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Blue 470nm LED Indication - Discrete 3.3V Radial |
| Current - Test: | 20mA |
| Configuration: | Standard |
| Color: | Blue |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply XLFBB20W, use the request quote form to request XLFBB20W pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number XLFBB20W.The price and lead time for XLFBB20W depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# XLFBB20W.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
