XL25-20-20-2
t-Global Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy XL25-20-20-2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy XL25-20-20-2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | XL25-20-20-2 |
|---|---|
| Manufacturer | t-Global Technology |
| Description | XL25 CERAMIC BOARD 20X20X2MM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | 100 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.47 | $0.445 | $0.423 | $0.412 | $0.406 | |
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | 5000 pcs | ||
| $0.378 | $0.356 | $0.323 | $0.312 | ||
Specifications
Data sheet
| Width: | 0.787" (20.00mm) |
|---|---|
| Type: | Heat Spreader |
| Thermal Resistance @ Natural: | - |
| Thermal Resistance @ Forced Air Flow: | - |
| Shape: | Square |
| Series: | XL-25 |
| Power Dissipation @ Temperature Rise: | - |
| Package Cooled: | Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...) |
| Other Names: | 1168-1618 XL2520202 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material Finish: | - |
| Material: | Ceramic |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Length: | 0.787" (20.00mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height Off Base (Height of Fin): | 0.079" (2.00mm) |
| Diameter: | - |
| Detailed Description: | Heat Sink Assorted (BGA, LGA, CPU, ASIC...) Ceramic Heat Spreader |
| Attachment Method: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply XL25-20-20-2, use the request quote form to request XL25-20-20-2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number XL25-20-20-2.The price and lead time for XL25-20-20-2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# XL25-20-20-2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
