XL208-256-TQ128-C10
XMOS
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy XL208-256-TQ128-C10 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy XL208-256-TQ128-C10 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | XL208-256-TQ128-C10 |
|---|---|
| Manufacturer | XMOS |
| Description | IC MCU 32BIT ROMLESS 128TQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 90 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $10.086 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 0.95 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 128-TQFP (14x14) |
| Speed: | 1000MIPS |
| Series: | XL |
| RAM Size: | 256K x 8 |
| Program Memory Type: | ROMless |
| Program Memory Size: | - |
| Peripherals: | - |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 128-TQFP Exposed Pad |
| Oscillator Type: | External |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Number of I/O: | 88 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| EEPROM Size: | - |
| Detailed Description: | XCore XL Microcontroller IC 32-Bit 8-Core 1000MIPS ROMless 128-TQFP (14x14) |
| Data Converters: | - |
| Core Size: | 32-Bit 8-Core |
| Core Processor: | XCore |
| Connectivity: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply XL208-256-TQ128-C10, use the request quote form to request XL208-256-TQ128-C10 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number XL208-256-TQ128-C10.The price and lead time for XL208-256-TQ128-C10 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# XL208-256-TQ128-C10.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
