XHP70A-0L-03-0D0HM227G
Opulent Americas
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy XHP70A-0L-03-0D0HM227G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy XHP70A-0L-03-0D0HM227G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | XHP70A-0L-03-0D0HM227G |
|---|---|
| Manufacturer | Opulent Americas |
| Description | LED MODULE 2700K LINEAR |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $24.45 | |||||
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | - |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 34.8V |
| Viewing Angle: | - |
| Type: | LED Module |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Size / Dimension: | 132.08mm L x 33.02mm W |
| Series: | XHP70A |
| Packaging: | Tray |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 113 lm/W |
| Light Emitting Surface (LES): | - |
| Lens Type: | Domed |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | - |
| Flux @ Current/Temperature - Test: | 4140 lm (Typ) |
| Features: | - |
| Detailed Description: | LED Lighting COBs, Engines, Modules LED Module XHP70A White, Warm Linear Light Strip |
| Current - Test: | 1.05A |
| Current - Max: | 2.4A |
| Configuration: | Linear Light Strip |
| Color: | White, Warm |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| CCT (K): | 2700K 3-Step MacAdam Ellipse |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply XHP70A-0L-03-0D0HM227G, use the request quote form to request XHP70A-0L-03-0D0HM227G pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number XHP70A-0L-03-0D0HM227G.The price and lead time for XHP70A-0L-03-0D0HM227G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# XHP70A-0L-03-0D0HM227G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
