XHP70A-00-0000-0D0BN240E-SB01
Opulent Americas
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy XHP70A-00-0000-0D0BN240E-SB01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy XHP70A-00-0000-0D0BN240E-SB01 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | XHP70A-00-0000-0D0BN240E-SB01 |
|---|---|
| Manufacturer | Opulent Americas |
| Description | LED XLAMP XHP70 4000K STARBOARD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | 250 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $27.58 | $25.374 | $22.616 | $20.134 | $17.238 | |
Specifications
Data sheet
| Wavelength: | - |
|---|---|
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 11.6V |
| Viewing Angle: | 120° |
| Type: | LED Module |
| Temperature - Test: | 85°C |
| Size / Dimension: | 19.89mm Diameter |
| Series: | Xlamp® XHP70 |
| Packaging: | - |
| Other Names: | 1672-1050 LB1703ADEOKF XHP70A-00-0000-0D0BN240E -SB01 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 135 lm/W |
| Light Emitting Surface (LES): | - |
| Lens Type: | Domed |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height: | - |
| Flux @ Current/Temperature - Test: | 1650 lm (1590 lm ~ 1710 lm) |
| Features: | - |
| Detailed Description: | LED Lighting COBs, Engines, Modules LED Module Xlamp® XHP70 White, Neutral Starboard |
| Current - Test: | 1.05A |
| Current - Max: | 2.4A |
| Configuration: | Starboard |
| Color: | White, Neutral |
| CRI (Color Rendering Index): | 70 |
| CCT (K): | 4000K 5-Step MacAdam Ellipse |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply XHP70A-00-0000-0D0BN240E-SB01, use the request quote form to request XHP70A-00-0000-0D0BN240E-SB01 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number XHP70A-00-0000-0D0BN240E-SB01.The price and lead time for XHP70A-00-0000-0D0BN240E-SB01 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# XHP70A-00-0000-0D0BN240E-SB01.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
