XH414HG-IV01E
Seiko
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy XH414HG-IV01E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy XH414HG-IV01E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | XH414HG-IV01E |
|---|---|
| Manufacturer | Seiko |
| Description | Cap 80000uF 3.3V (4.8 X 4.8 X 1.85mm) Stacked Coin 60C |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.136 | $1.928 | $1.739 | $1.701 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Rated: | 3.3V |
|---|---|
| Tolerance: | - |
| Termination: | SMD (SMT) Tabs |
| Size / Dimension: | 0.189" Dia (4.80mm) |
| Series: | XH-HG |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | Coin, Wide and Corner Terminals |
| Other Names: | 728-1050-1 |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 60°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lifetime @ Temp.: | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.073" (1.85mm) |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | - |
| Detailed Description: | 80mF (EDLC) Supercapacitor 3.3V Coin, Wide and Corner Terminals |
| Capacitance: | 80mF |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply XH414HG-IV01E, use the request quote form to request XH414HG-IV01E pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number XH414HG-IV01E.The price and lead time for XH414HG-IV01E depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# XH414HG-IV01E.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

